NAUJIENOS

JUS KVIEČIA BUBILAS

        

    

„JUS KVIEČIA BUBILAS“

Gražūs papročiai vienija žmones, atveria ir pakelia širdis.

 

Bubilas - medaus ir bičių dievas, kurį žmonės garbindavo sėdėdami prie krosnies. Žynys laikydavo rankoje naują indą, pilną medaus, baigęs maldas, garsiai sušukdavo, tą indą trenkdavo į krosnį, kad subyrėtų į šukes ir prašydavo Bubilą, kad bitės gausiai spiestų. Bubilas su Austėja sudarė bičių dievų porą. Bites ir medų globojo Austėja, o tranus ir midų - Bubilas. Bičių deivė buvo Austėja. Ji globojo bites, augalus, žiedus, iš kurių bitės rinko medų ir medžiagą koriams.

Jei net negirdėjai apie BUBILA, ateik ir susipažinsi...jis visai nieko vyrukas....

 

 

Ruošk roges vasarą,o ratus žiemą. Sako senuolių išmintis. Tad pasirūpinkime savimi ir savo sveikata dabar, kai liepos 28-31 d. bus puiki šventė-renginys “JUS KVIEČIA BUBILAS“-kur susirinks bitininkai iš visų Lietuvos kampelių ir JŪS galėsite įsigyti tikrai kokybiško medaus.

-Valgyk, mano sūnau, medaus, nes jis geras, ir medaus syvo, kuris labai saldus tavo gerklei.

Senovėje jis medaus produktai laikyti mistiniu maistu, nes jį suneša nekalti padarai (bitės) iš nekaltų gėlių, tik prisiliesdami, bet nepažeisdami jų. Tai dvasinio pažinimo ir pašventimo, ramybės ir taikos įvaizdis. Bites Dievas Praamžius sukūrė iš artojo prakaito lašų. Iš paskutiniojo lašo padarė bičių motinėlę. Bitės Dievą penėjusios medumi, užtai Dievas jas padarė šventais vabzdžiais

Žmones stebina bičių organizuotumas, primenantis paties žmogaus gyvenimą, jų gimimo ir mirties paslaptingumas. Bites laikė nepaprastomis, šventomis dievų darbininkėmis. Medžius, kuriuose įsikurdavo bitės, imta laikyti šventais. Bitė - vienintelis gyvis, kuris miršta, kaip ir pats žmogus. Mirusią bitę senovės žmogus užkasdavo į žemę, t. y. palaidodavo. Būsi dosnus kaimynui – bitės bus dosnios tau.

 

Saldi tavo uodegytė!
Kad pavyčiau,

Palaižyčiau,
Kad pagaučiau,
Medaus gaučiau...........

 

 

 

 

      

 

  
 
 
 
 
Kontaktai
Taisyklės
Darbo laikas
UAB "KTVG"
Kalvarijų g. 61, 09317 Vilnius
Tel. 8 696 35718
Faks.(8 5) 265 2234
El. p. info@kalvariju-turgus.lt

Bendrosios taisyklės visiems prekiaujantiems ar norintiems prekiauti Kalvarijų turguje
P A T K P Š S
7.00 - 16.00
     
Interneto svetainių kūrimas