NAUJIENOS

2010-02-09 Užtikrintas veiklos skaidrumas Kalvarijų turgui atnešė pelną

Nepaisant ekonominio sunkmečio ir prekeivių skaičiaus mažėjimo, Kalvarijų turgus, vadovaujamas naujosios administracijos, pasiekė žymiai geresnių rezultatų nei 2008 metų antrąjį pusmetį, kai turgavietė dar priklausė UAB „Šnipiškių ūkis“. Per šešis paskutiniuosius praėjusių metų mėnesius turgus gavo beveik 2,3 mln. litų pajamų, tai yra dvigubai daugiau nei buvo gauta tuo pačių laikotarpiu 2008 metais. Kalvarijų turgus per šešis mėnesius uždirbo 345 tūkst. litų grynojo pelno. Per tą patį laikotarpį Kalvarijų turgus į Vilniaus miesto biudžetą sumokėjo 228 tūkst. litų nuomos mokestį.

 

Pabrėžtina, kad pajamų augimas neturi jokio pagrindo kalboms, esą naujoji administracija savavališkai padidino rinkliavos tarifus prekeiviams. UAB „Kalvarijų turgus“ administracija nuompinigius rinko, vadovaudamasi dar 1998 m. Vilniaus miesto savivaldybės tarybos priimtu sprendimu.

 

„Tik pradėję darbą, išanalizavome 2009 metams sudarytas sutartis bei tuo metu taikytą praktiką, nustatėme, kad tarybos sprendimu nustatytų įkainių nebuvo laikomasi. Priešingai, prekeiviams dažnai buvo daromos ir sutartyse numatomos tarybos sprendimui prieštaraujančios nuolaidos. Jos buvo oficialiai tvirtinamos „Šnipiškių ūkio“ vadovų. Nuompinigius pradėjome rinkti griežtai laikydamiesi Tarybos sprendimo, ir įmonės pajamos tik didėjo, todėl atsirado galimybė į turgaus infrastruktūros gerinimą investuoti per 170 tūkst. litų“, - sakė UAB „Kalvarijų turgus“ direktorius Audrius Barauskas.

 

Turgaus administracija deda visas pastangas gerinti sąlygas prekeiviams – atsisakyta neskaidrios, korupciją skatinančios sutarčių sudarymo tvarkos, sutartys sudarinėjamos neterminuotai ir prekybinės vietos nuomojamos didžiausius nuompinigius pasiūliusiems prekeiviams. Anot A. Barausko, sutvarkyta turgavietės įgarsinimo sistema, kuri dabar naudojama reklamai bei informaciniams pranešimams skelbti, o per šių metų pirmąjį ketvirtį bus išspręstos įsisenėjusios turgavietės turto saugumo problemos. Taip pat planuojama plėsti ūkininkų bei ekologiškos produkcijos prekybos plotus.

 

Didele problema išlieka tai, kad turgavietėje įsigalėjusi praktika neteisėtai naudotis elektros energija, vandentiekiu, atliekų išvežimu ir pan. Pasak turgaus vadovo, nenormalu, kai už elektros energiją per mėnesį sumokama apie 30 tūkst. litų, o iš prekeivių už ją surenkama vos pusė sumos.

 

„Šią ydingą situaciją iš esmės keičiame. Surašėme ir suindeksavome prekybos vietas, užfiksavome konkrečių komunalinių paslaugų naudojimosi/nesinaudojimo faktus bei apimtis, o tai jau netrukus leis įdiegti realią sąnaudų paskirstymo sistemą bei išvengti ankstesniais metais turėtų nuostolių, kai turgų administruojantį įmonė bendrai už komunalines paslaugas surenka tik nedidelę dalį paslaugų tiekėjams sumokėtų lėšų“, - komentavo A. Barauskas.

 

Per 2009 metų antrąjį pusmetį Kalvarijų turguje parduota 112 t lietuviškų bulvių, 94 t lietuviškų obuolių (iš viso obuolių parduota – 147 t). Per minimą laikotarpį parduota 329 t šviežios skerdienos. Turgaus prekeiviai daugiausiai pirko kiaulieną, o mažiausiai populiari – aviena.

 

Vilniaus Kalvarijų turgavietėje yra apie 310 prekybos kioskų, 2 mėsos, 2 žuvies, 1 baldų paviljonai, čia įrengta automobilių stovėjimo aikštelė, parduotuvės, kavinės, maisto užkandinės, barai. Turgavietėje veikia ir 50-ties prekybos vietų sendaikčių turgus. Prekeivių skaičius, priklausomai nuo sezoniškumo, svyruoja ir siekia apie 2500. Kalvarijų turgus – vieta, kur galima derėtis.

 
 
 
 
Kontaktai
Taisyklės
Darbo laikas
UAB "KTVG"
Kalvarijų g. 61, 09317 Vilnius
Tel. 8 696 35718
El. p. info@kalvariju-turgus.lt

Kviečiame susipažinti su UAB KTVG vadovo patvirtintomis taisyklėmis, kurias rasite skyriuje "KONTAKTAI"
P A T K P Š S
7.00 - 17.00
     
Interneto svetainių kūrimas